BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Red Light District apartamenty

Amsterdam Red Light District apartamenty

Amsterdamska Ulica Czerwonych Latarni (Red Light District), znana lokalnie jako de Wallen jest największym tego typu obszarem w Holandii i jet główną atrakcją turystyczną. Zlokalizowana w najstarszej części miasta, w samym centrum, kilka sekund od placu Dam rozciąga się na kilka ulic i otacza Oude Kerk (Stary Kościół). Kilka ładnych kanałów przecina tą niesamowicie unikatową dzielnicę, a różowe i czerwone neonowe światła odbijają się w wodzie. Nie jest tajemnicą, co dzieje się w tej okolicy. Prostytucja jest legalna w Holandii, a seksualne usługi są tutaj dostarczane z około 300 małych pokoi z widokiem na wiele ulic i alejek. Każde z okien oznaczone jest czerwonym światłem, a odwiedzający mogą skorzystać z ofert kobiet jeśli tego chcą. Nie bój się przyjść tutaj i zobaczyć te wąski uliczki, gdyż ta dzielnica jest uważana za bezpieczne miejsce. Z pewnością jest to interesująca okolica do odwiedzenia nocą, kiedy budzi się do życia. Robienie zdjęć nie jest dozwolone, nie ważne jak będzie to kuszące i może to wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.
Ponieważ prostytucja jest tutaj legalna, kobiety pracują na własny rachunek płacąc podatki, jak każda inna zatrudniona osoba w tym kraju. Daje to możliwość kobiecie kierowanie jej własnym życiem i eliminuje sutenerów. W rzeczywistości jest to jednak bardzo skomplikowana sytuacja i kreuje wiele kontrowersji w mieście. Wątpliwości związane z handlem ludzi, bardzo popularnym tematem w dniu dzisiejszym powodują, że przyszłość tej dzielnicy w obecnej postaci jest nieokreślona.
Jak pewnie się domyślasz, to miejsce jest bardzo popularne wśród grup odwiedzających miasto na panieńskie i kawalerskie weekendy. Znajdziesz tutaj wiele klubów ze striptizem, barów z seksem na żywo, tłocznych pubów oraz coffee shopów sprzedających marihuanę. Nowe prawo chce wprowadzić sprzedawanie marihuany tylko mieszkańcom, którzy będą musieli posiadać specjalną kartę rejestracyjną.
Red light District istnieje od XIV wieku, kiedy była miejscem cateringu dla marynarzy przybywających do portu. Pomimo ciągłych debat publicznych, rządowych zmian legislacyjnych i kwestii praw człowieka, pozostaje niewątpliwie najbardziej popularną atrakcją turystyczną miasta.

Nasze Amsterdam Red Light District apartamenty

Ta bardzo popularna i tętniąca nocnym życiem dzielnica jest idealna dla grupy osób poszukujących zabawy w mieście. Zebraliśmy szeroką kolekcję niesamowitych zakwaterowań do wynajęcia o różnych wielkościach. Unikalna atmosfera oraz centralna lokalizacja sprawiają, że jest to idealne miejsce dla spędzenia interesującego pobytu w mieście. Aby sprawdzić dostępność apartamentów, po prostu wpisz terminy swojego przyjazdu. W razie wszelkich pytań skontaktuj się z naszym centrum obsługi klienta.

Najpopularniejsze Red Light District apartamenty

Red Light District, Amsterdam

Red Light District, Amsterdam

Red Light District Tips

Jest wiele rzeczy do zobaczenia w tej niezwykłej dzielnicy. Zrozumiałe jest jeśli nie chcesz patrzeć na panie w oknach zarabiające na życie. Istnieją tu oczywiście inne miejsca warte uwagi, jak na przykład pierwszy pomnik prostytutki znajdujący się na Oudekerksplein przed Oude Kerk. Mała rzeźba przedstawia kobietę stojącą w drzwiach.

W tej dzielnicy stoi jedno z muzeów seksu, gdzie możesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii żucia seksualnego. Hash, Marihuana & Hemp Museum przedstawia interesującą historię zastosowania marihuany oraz możesz tutaj zobaczysz jej odmiany.

Wzdłuż Red Light District leży piękny Zeedijk, który jest częścią amsterdamskiego China Town. Tutaj znajdziesz interesujące sklepy z chińskim jedzeniem oraz sklepy z pamiątkami. Zwróć uwagę na wspaniałą i niezwykle wielką Chińską Świątynię, która ulokowana jest wśród XVI wiecznych holenderskich kamienic. To jest zaskakujące odkrycie!

1. Piwo i więcej w Grasshopper
2. Piwo beczkowe w Old Sailor
3. Domowy browar w Brouwerij de Prael
4. Gorąca czekolada i ‘brownies’ w  Coffeeshopie Twilight Zone

1. Pyszne hamburgery i gwiezdne koktajle w Ghetto
2. Irlandzkie śniadanie w Durty Nellies
3. Smak Hiszpanii w La Paella
4. Ostre meksykańskie jedzenie w Café Pacifico

1. Niezwykłe prezenty w Chikita’s
2. Ogromny wybór prezentów z Amsterdam Souvenir Market
3. Produkty ze skóry w Mr B
4. Wyroby gumowe z Condomerie

1. Odwiedź Oude Kerk
2. Akrobatyka w Bananabar
3. Wystawa otwierająca oczy w Muzeum Erotyki
4. Sekrety Muzeum Amstelkring