BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Plantage apartamenty

Amsterdam Plantage apartamenty

Znajdująca się na wschód od centrum miasta ta pełna zieleni dzielnica jest jedną z najpiękniejszych w Amsterdamie. Ta spokojna, bezpieczna i komfortowa okolica jest idealnym antidotum dla pełnych turystów i głośnych obszarów miasta jak Rembrandtplein lub wiecznie ruchliwej Red Light District. Ta dzielnica jest przesiąknięta zarówno nowoczesną jak i antyczną historią. Zbudowana na mokradłach w XVII wieku, w czasie Złotego Wieku Holandii dla stworzenia więcej przestrzeni dla ówczesnych mieszkańców miasta, stała się wkrótce domem dla najbogatszych rodzin w Amsterdamie. Tereny zielone, ogrody i działki zostały w późniejszym czasie dodane tworząc bujnie zadrzewioną dzielnicę, jaką jest w dniu dzisiejszym. W sąsiedztwie znajduje się piękny park Oosterpark, popularny wśród mieszkańców i turystów oraz majestatyczna rzeka Amstel. Znajdziesz tutaj również niektóre z najbardziej popularnych atrakcji miasta, a do starego, historycznego centrum miasta możesz dojść pieszo.

Nasze Amsterdam Plantage apartamenty

Oferujemy szeroki wybór wakacyjnych apartamentów w oraz w pobliżu pięknej dzielnicy Plantage w Amsterdamie. Aby zobaczyć dostępność oraz lokalizację apartamentów, wprowadź po prostu terminy Twojego pobytu w Amsterdamie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszym centrum obsługi klienta.
Poniżej znajdziesz najpopularniejsze apartamenty w dzielnicy Plantage.

Najpopularniejsze Plantage apartamenty

Artis Plantage apartment Amsterdam

Cena za noc od € 126

  • Max. ilość osób: 2
  • Sypialnie: 1

National Maritime Museum (Scheepvaart museum), Amsterdam

National Maritime Museum, Amsterdam

Plantage Tips

W dzielnicy Plantage znajduje się jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w mieście – niesamowite zoo Artis. Jest ono jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Europie, ale jego standardy opieki nad zwierzętami żyjącymi tutaj są wyjątkowo nowoczesne i wygodne, jak tylko jest to możliwe w zamkniętym środowisku. Tutaj znajdziesz Twoje ulubione zwierzęta, takie jak tygrysy, żyrafy, słonie i oczywiście wiele małp. Szczególną atrakcją jest uroczy dom motyli, w którym wokół Ciebie będą latać tysiące motyli. Jeżeli będziesz stać spokojnie przez dłuższy czas, mogą one lądować na Tobie i jeść owoce z dłoni.

Na początku XX wieku ta dzielnica rozwijała się jako rozrywkowy obszar miasta z wieloma teatrami, salami tanecznymi i klubami muzycznymi. Wszystko zmieniło się jednak 10 maja 1940, kiedy Naziści najechali Holandię i Amsterdam wszedł w najciemniejszy historyczny okres w czasach współczesnych. Hitlerowcy wybrali Hollandse Schouwburg, ładny teatr w sercu Plantage, jako punkt zbiorczy dla około 80.000 Żydów przed wywiezieniem ich do obozów koncentracyjnych. Teatr dziś funkcjonuje jako kaplica i pomnik upamiętniające żydowskie ofiary terroru hitlerowskiego wymieniając nazwiska 6,700 rodzin 104.000 Żydów z Holandii, którzy zostali zamordowani w czasie wojny. Drugi przejmujący pomnik upamiętniający tych, którzy zginęli w Auschwitz znajduje się w pięknym parku Wertheim, do którego możesz dojść pieszo. Wizyta w obu tych miejscach jest bardzo polecana, gdyż stanowią one prawdziwy wgląd w najnowszą historię tego niezwykłego miasta.

Interesująca Portugalska Synagoga oraz sąsiednie Historyczne Muzeum Żydowskie na skraju Plantage są również warte zobaczenia. Przejdź na drugą stronę drogi, aby odkryć niesamowite przedmioty sprzedawane na najbardziej popularnym pchlim targu w mieście – Waterlooplein. Jest to fajne miejsce na zrobienie zdjęć i znalezienie unikalnych prezentów. Postaraj się również odwiedzić Hortus Botanicus (ogród botaniczny), gdzie możesz spacerować pośród wielkich kaktusów i odczuć tropikalną temperaturę w wielkich szklarniach. Po tych kulturalnych i historycznych doświadczeniach pewnie poczujesz pragnienie, które możesz ugasić w słynnym De Gooyer, organicznym browarze znajdującym się pod starym wiatrakiem w Plantage. Kiedy już odpoczniesz, idź w kierunku Dworca Głównego i odkryj National Maritime Museum i niesamowicie interaktywne muzeum nauki NEMO.

1. Zimne piwo w Café Smit & Vogt
2. Pyszne piwo warzone w domu w Brouwerij ‘t Ij

1. Paninis w Green Elephant Cafe (De Groene Olifant Cafe)
2. Antipasta w Café Koosje
3. Codzienne zakupy w supermarkecie Albert Heijn na Jodenbreestraat

1. Zakupy na pchlim targu na Waterlooplein

1. Artis Zoo
2. Historia i pamięć w Hollandse Schouwburg
3. Kaktusy i szklarnie  w Hortus Botanicus
4. Piknik w parku Wertheim
5. Tattoo Museum – Muzeum tatuażu