BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Museumplein apartamenty

Amsterdam Museumplein apartamenty

Zlokalizowany na południe od centrum starego miasta Museumplein jest centralnym ośrodkiem kulturalnym miasta. Tutaj znajdują się niezwykle popularne galerie sztuki i muzea, z czego wywodzi się jego nazwa. Amsterdam może poszczycić się ponad 60 muzeami i galeriami, najwięcej ze wszystkich miast na świecie.
Museumplein składa się z dwóch obszarów. W południowej części znajduje się duży, otwarty obszar trawiasty, gdzie ludzie regularnie piknikują i grają w piłkę nożną w miesiącach letnich. Na północnym końcu jest granitowy plac, który w miesiącach zimowych przekształcany jest w lodowisko. W trakcie dużych uroczystych wydarzeń w ciągu roku jak Sylwester, Dzień Królowej czy kiedy gra reprezentacja Holandii w piłce nożnej, plac wypełnia się tysiącami ludzi.
W 1999 roku zostały przeprowadzone bardzo potrzebne prace remontowe włącznie z nowym parkingiem podziemnym i supermarketem. Ten nowy projekt został stworzony przez architekta Swena-Ingvara Anderssona. Początki placu sięgają XIX wieku i zwany był wtedy Brouwersplein (plac browarniany). Późniejsza nazwa Museumplein weszła szybko do powszechnego użytku po pojawieniu się kilku dużych galerii w okolicy.

Nasze Amsterdam Museumplein apartamenty

Oferujemy duży wybór niesamowitych mieszkań o różnych wielkościach do wynajęcia w okolicy popularnego Museumplein. Dzięki bliskiej odległości od pięknego pasa kanałów i Dworca Głownego, są one doskonałą alternatywą dla pokoi hotelowych w mieście. Aby zobaczyć lokalizację oraz dostępność apartamentów po prostu wpisz daty Twojego pobytu w Amsterdamie. Jeżeli potrzebujesz dalszej pomocy w rezerwacji lub masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z naszym chętnym do pomocy i przyjaznym centrum obsługi klienta.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze Amsterdam Museumplein apartamenty oraz link do apartamentów w jego pobliżu.

Najpopularniejsze apartamenty przy Museumplein

Roeloft B&B Amsterdam

Cena za noc od € 126

  • Max. ilość osób: 2
  • Sypialnie: -
Więcej informacji: Roeloft B&B Amsterdam

Museum square (Museumplein) area, summer, Amsterdam

Museum square, Amsterdam, summer

Museum Square Tips

Prawdopodobnie najbardziej interesującym budynkiem na Museumplein jest majestatyczne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe). Otwarty w 1885 roku budynek został zaprojektowany przez Petrusa J.H. Cuypersa, który stworzył również piękny Dworzec Główny w Amsterdamie. Wewnątrz znajdziesz niesamowitą kolekcje holenderskich skarbów narodowych włączając ogromnie popularne prace artystów takich jak Rembrandt, Vermeer i Frans Hals.

Na południe od placu znajduje się również popularne Muzeum Van Gogha, które posiada największą kolekcję dzieł wielkiego mistrza w tym między innymi jego bardzo osobiste i odkrywcze autoportrety. Na zachodzie zaś możesz zwiedzić odnowione Stedelijk Museum, gdzie możesz podziwiać przedwojenne dzieła największych artystów XX wieku jak Picasso, Cézanne i Matisse jak również powojenne dzieła Lichtensteina, De Kooninga i oczywiście Warhola.

1. Gorąca czekolada w Cobra Café
2. Koktajle w House of Bols
3. Pienista kawa w Marinot Café

1. Lody w słońcu na Museum plaza
2. Zakupy na obiad i śniadanie w supermarkecie  Albert Heijn
3. Scroppinos w Solo Eten & Drinken
4. Jabłecznik w Café Lusthof

1. Modne zdobycze na P.C. Hooftstraat
2. Szykowne zakupy w People of the Labyrinth
3. Pamiątki w Museum Arts

1. Skarby w Rijksmuseum
2. Autoportrety w Van Gogh Museum
3. Artyści sztuki współczesnej w Stedelijk Museum
4. Kąpiel w Zuiderbad (Southern Swimming Baths)