BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Museumplein apartamenty

Amsterdam Museumplein apartamenty

Zlokalizowany na południe od centrum starego miasta Museumplein jest centralnym ośrodkiem kulturalnym miasta. Tutaj znajdują się niezwykle popularne galerie sztuki i muzea, z czego wywodzi się jego nazwa. Amsterdam może poszczycić się ponad 60 muzeami i galeriami, najwięcej ze wszystkich miast na świecie.
Museumplein składa się z dwóch obszarów. W południowej części znajduje się duży, otwarty obszar trawiasty, gdzie ludzie regularnie piknikują i grają w piłkę nożną w miesiącach letnich. Na północnym końcu jest granitowy plac, który w miesiącach zimowych przekształcany jest w lodowisko. W trakcie dużych uroczystych wydarzeń w ciągu roku jak Sylwester, Dzień Królowej czy kiedy gra reprezentacja Holandii w piłce nożnej, plac wypełnia się tysiącami ludzi.
W 1999 roku zostały przeprowadzone bardzo potrzebne prace remontowe włącznie z nowym parkingiem podziemnym i supermarketem. Ten nowy projekt został stworzony przez architekta Swena-Ingvara Anderssona. Początki placu sięgają XIX wieku i zwany był wtedy Brouwersplein (plac browarniany). Późniejsza nazwa Museumplein weszła szybko do powszechnego użytku po pojawieniu się kilku dużych galerii w okolicy.

Nasze Amsterdam Museumplein apartamenty

Oferujemy duży wybór niesamowitych mieszkań o różnych wielkościach do wynajęcia w okolicy popularnego Museumplein. Dzięki bliskiej odległości od pięknego pasa kanałów i Dworca Głownego, są one doskonałą alternatywą dla pokoi hotelowych w mieście. Aby zobaczyć lokalizację oraz dostępność apartamentów po prostu wpisz daty Twojego pobytu w Amsterdamie. Jeżeli potrzebujesz dalszej pomocy w rezerwacji lub masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z naszym chętnym do pomocy i przyjaznym centrum obsługi klienta.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze Amsterdam Museumplein apartamenty oraz link do apartamentów w jego pobliżu.

Najpopularniejsze apartamenty przy Museumplein

Museum square (Museumplein) area, summer, Amsterdam

Museum square, Amsterdam, summer

Museum Square Tips

Prawdopodobnie najbardziej interesującym budynkiem na Museumplein jest majestatyczne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe). Otwarty w 1885 roku budynek został zaprojektowany przez Petrusa J.H. Cuypersa, który stworzył również piękny Dworzec Główny w Amsterdamie. Wewnątrz znajdziesz niesamowitą kolekcje holenderskich skarbów narodowych włączając ogromnie popularne prace artystów takich jak Rembrandt, Vermeer i Frans Hals.

Na południe od placu znajduje się również popularne Muzeum Van Gogha, które posiada największą kolekcję dzieł wielkiego mistrza w tym między innymi jego bardzo osobiste i odkrywcze autoportrety. Na zachodzie zaś możesz zwiedzić odnowione Stedelijk Museum, gdzie możesz podziwiać przedwojenne dzieła największych artystów XX wieku jak Picasso, Cézanne i Matisse jak również powojenne dzieła Lichtensteina, De Kooninga i oczywiście Warhola.

1. Gorąca czekolada w Cobra Café
2. Koktajle w House of Bols
3. Pienista kawa w Marinot Café

1. Lody w słońcu na Museum plaza
2. Zakupy na obiad i śniadanie w supermarkecie  Albert Heijn
3. Scroppinos w Solo Eten & Drinken
4. Jabłecznik w Café Lusthof

1. Modne zdobycze na P.C. Hooftstraat
2. Szykowne zakupy w People of the Labyrinth
3. Pamiątki w Museum Arts

1. Skarby w Rijksmuseum
2. Autoportrety w Van Gogh Museum
3. Artyści sztuki współczesnej w Stedelijk Museum
4. Kąpiel w Zuiderbad (Southern Swimming Baths)