BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Oud Zuid apartamenty

Amsterdam Oud Zuid apartamenty

Dzielnica Amsterdamu Oud Zuid (Stare Południe) rozciąga się na południe od Vondelparku do dzielnicy muzeów. Ten ekskluzywny obszar ma reputację jednej z najdroższych dzielnic miasta i oferuje szykowne sklepy i wspaniałe restauracje. Tak jak sąsiednia dzielnica Pijp, Oud Zuid została stworzona w XIX wieku, aby powiększyć przeludnione centrum miasta, lecz w przeciwieństwie do Pijp, która była stosunkowo słabo zaplanowana i szybko wybudowana, dzielnica Oud Zuid jest bardzo dobrze zorganizowana i oferuje dużo zieleni, parki, aleje, wille i o wiele więcej przestrzeni. W pobliżu znajduje się również szczególnie znana biznesmenom RAI Exhibition Centre. Dzisiaj jest nie tylko jedną z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście, lecz również w stosunku do tłocznego centrum miasta, bezpieczna, cicha i spokojna. Oferujemy duży wybór apartamentów, z których możesz odkrywać Amsterdam lub odwiedzić wiele wystaw odbywających się w RAI, jak na przykład IBC.

Nasze Amsterdam Oud Zuid apartamenty

Aby zobaczyć dostępność i lokalizację naszych apartamentów wakacyjnych w pobliżu i w samej dzielnicy Oud Zuid, po prostu wpisz termin Twojej wizyty w Amsterdamie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się naszym przyjaznym centrum obsługi klienta.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze apartamenty w Oud Zuid.

Najpopularniejsze Oud Zuid apartamenty

Old South, houseboats, Amsterdam

Houseboats, Amsterdam

Old South Tips

Granice dzielnicy Oud Zuid były nieustannie zmieniane przez lata aż do 2010 roku. W dniu dzisiejszym do tego obszaru należą też Vondelpark i dzielnica muzeów. Vondelpark to piękny park przecinający dzielnicę z północy na południe. Przyciąga on ponad 10 milionów turystów rocznie, którzy tu spacerują, jeżdżą na rowerach, rolkach, deskorolkach i konno. Zarówno mieszkańcy miasta jak i turyści przychodzą tutaj, aby pospacerować wśród wielu akwenów wodnych i ozdobnych ogrodów lub po prostu urządzić piknik lub grilla. W parku znajdują się trzy kawiarnie oraz amfiteatr oferujący występy w miesiącach letnich. Najbardziej popularne są tu dzikie zwierzęta, wśród których można zobaczyć między innymi rodzinę bocianów, czaple, gęsi i setki zielonych papug.

Popularne i eleganckie ulice handlowe P.C. Hooftstraat i Beethovenstraat są doskonałym miejscem jeśli chcesz kupić odzież luksusowych i modnych marek. Dla tańszych ubrań, praktycznych artykułów gospodarstwa domowego i jedzenia odwiedź Albert Cuyp Market, który przyciąga 20,000 gości dziennie.

Tutaj znajduje się również słynne centrum kulturalne miasta – dzielnica muzeów. Tutaj możesz spędzić czas na zwiedzaniu majestatycznego Rijksmuseum z jego wieloma narodowymi i międzynarodowymi skarbami oraz dziełami sztuki, popularnego Muzeum Van Gogha oraz muzeum sztuki współczesnej – Stedelijkmuseum.

Miłośnicy muzyki będą zachwyceni zapierającym dech w piersiach Concertgebouw. Ta XIX-wieczna hala koncertowa jest uważana za jedną z najlepszych na świecie dzięki jej doskonałej akustyce. Popularność tej wybudowanej w 1888 roku hali wzrosła do tego stopnia, że w dniu dzisiejszym jest ona drugą najczęściej odwiedzaną halą koncertową na świecie. Każdego roku odbywa się tu około 900 koncertów i odwiedza ją ponad 800,000 gości rocznie.

1. Szeroki wybór piw w De Beiaard
2. Niemieckie piwo i berliński styl w Café Brecht
3. Wysokiej klasy napoje (i ceny) w niebie w Hotel Okura

1. Codzienne zakupy w supermarkecie Dirk van den Broek
2. Ciepłe sandwiche w Cade Kale de Groot
3. Smakowicie kreatywne ciasta w Taart van m’n Tante
4. Oryginalne FEBO
5. Lody w Ijscuypje
6. Piknik w Sarphatipark

1. Oryginalne pamiątki w Nilsen Cadeau & Zo
2. Egzotyczne kwiaty i prezenty w Menno Kroon
3. Specjalistyczne książki i gazety w Mulder Boekhandel

1. Historia Heinekena w Heineken Experience
2. Napoje na Marie Heinekenplein
3. Zakupy w Albert Cuypstraat Market
4. Kawiarnie i sklepy na Gerard Douplein