BROWSE. BOOK. FEEL GOOD IN AMSTERDAM.

Amsterdam Grachtengordel apartamenty

Amsterdam Grachtengordel apartamenty

Jak elegancki naszyjnik pas bajkowych kanałów ciągnie się przez centrum tego tętniącego życiem miasta. Obszar ten znany jest jako Grachtengordel (Pas kanałów) i składa się z 4 imponujących kanałów: Singel , Herengracht , Keizersgracht i Prinsengracht. Zbudowany w XVII wieku zwanym Złotym Wiekiem może poszczycić się oryginalną elegancją i jest rozpoznawalny przez miliony jako najbardziej charakterystyczny dla Amsterdamu. Zostaniesz oczarowany przez piękną architekturę wysokich kamienic, pływających domów i niespodziewaną przyrodą wzdłuż tych wdzięcznych kultowych dróg wodnych. Spróbuj odkryć ten obszar nocą, gdy można zobaczyć wiele urokliwych mostów oświetlonych małymi światełkami odbijającymi się w wodzie.
Duża część tego obszaru miasta została rozebrana całkowicie w 1970 roku razem ze zniszczonymi budynkami w trakcie wojny, gdyż powstały plany zbudowania głównej drogi łączącej Amsterdam z terenami peryferyjnymi. Na szczęściu po wielu walkach mieszkańców z politykami i policją zdecydowano, że droga nie zostanie jednak zbudowana. Niestety duża część dzielnicy żydowskiej Waterlooplein została już zniszczona, aby przygotować drogę dla metra. Grachtengordel został dodany do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2010 roku i uważa się, że posiada on wielkie architektoniczne i historyczne znaczenie.

Nasze Amsterdam Grachtengordel apartamenty

Posiadamy dużą kolekcję niesamowitych apartamentów różnych wielkości dostępnych do wynajęcia w tej pięknej i unikalnej dzielnicy miasta. Aby zobaczyć dostępność oraz lokalizację po prostu wpisz datę pobytu i kliknij na „Szukaj”. Jeżeli potrzebujesz dalszej pomocy lub masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z naszą pomocną i przyjazną obsługą klienta.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze apartamenty w pobliżu Grachtengordel.

Najpopularniejsze Grachtengordel apartamenty

Prinsengracht 969 studio Amsterdam

Cena za noc od € 101

  • Max. ilość osób: 2
  • Sypialnie: -

Canal Belt area, sightseeing boat, Amsterdam

Sightseeing Boat, Amsterdam

Canal Belt tips

Miasto Amsterdam oferuje ponad 60 muzeów oraz galerii sztuki, a niektóre z nich znajdziesz w obszarze Grachtengordel. Grachtenhuis muzeum jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie kulturalnego zwiedzania miasta. Tutaj się dowiesz wiele o fascynującej historii amsterdamskich kanałów opowiadającej w jaki sposób i dlaczego zostały one utworzone. Wystawa zawiera interaktywne eksponaty multimedialne i zabierze Cię w czterystuletnią podróż w czasie. Będziesz zachwycony przepięknym, odrestaurowanym wnętrzem z wysokimi sufitami i żyrandolami oraz ozdobnym ogrodem na dziedzińcu. Muzeum znajduje się na ulicy Harengracht 386.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Grachtengordel oraz bogatej historii Amsterdamu odwiedź muzeum historii Amsterdamu zwane Amsterdam Museum. Wejście znajduje się przy Nieuwezijds Voorburgwal, kilka minut pieszo do kanału Singel.

Innymi muzeami w okolicy są Muzeum Biblii przy Herengracht 366 – 368, Kat Kabinet (Kocie muzeum) przy Herengracht 497 oraz znany na całym świecie Dom Anny Frank przy Prinsengracht 263, najczęściej odwiedzane muzeum Amsterdamu.

1. Pieniste holenderskie piwo i śpiewanie w Twee Swaantjes
2. Belgijskie i holenderskie piwo, likiery i jenever w Papeneiland Café and Bar
3. Sprobój 30 rodzajów piwa z beczki w Café ‚t Arendsnest
4. Gorąca czekolada i ‘brownies’ w Coffeshop Amnesia

1. Słodkie i pikantne naleśniki w Ovidius Grand Café
2. Obiad i taniec w Werck Restaurant i Café Bar
3. Obfite posiłki w Herengracht Bar and Grill

1. Unikalne prezenty i zabawki w Artika
2. Ulepsz swój uliczny styl w Onitsuka Tiger
3. Wyślij cebulki tulipanów z Floating Flower Market do domu
4. Klasyczna kuchnia w Kitsch Kitchen

1. Poruszające i pouczające Anne Frank House Museum
2. Fascynujące Bible Museum
3. Informacyjne i niesamowite Canal House Museum
4. Zabawne Cat Museum (Kat Kabinet)